Головна » Файли » Мої файли

Консультація для батьків вихованців. Значення профілактичних щеплень у дитячому віці
01.02.2016, 15:20

Метою імунізації дітей є їх захист від різних небезпечних інфекційних захворювань, що часто мають складний перебіг і різні ускладнення. Під час імунізації дитині вводять вакцину, яка містить дуже ослаблені і нешкідливі різновиди тих мікроорганізмів, що провокують виникнення небезпечних хвороб. Вакцина надто слабка, щоб викликати інфекційне захворювання, але у відповідь на її введення організм виробляє антитіла, які в майбутньому забезпечать захист від конкретної хвороби, тобто імунітет. Імунізацію проводять і визначені вікові періоди життя дитини.

 Згідно наказу № 551 МОЗ України від 13.08.2014 р. затверджено календар профілактичних щеплень в Україні, який передбачає обов’язкову імунізацію з метою попередження таких інфекцій: туберкульоз, кір, краснуха, паротит, гемофільна інфекція, поліомієліт, дифтерія, правець, гепатит. рекомендуються і дозволені також вакцини від деяких інших хвороб, що легко поширюються: грип, гепатит А, вітряна віспа.

Профщеплення є безпечними й абсолютна більшість дітей їх легко переносять. У деяких випадках діти після імунізації можуть легко слабувати: вередувати, дещо гірше їсти, може підвищитись температура. На місці ін’єкції може утворитись невелика припухлість, яка зникає за тиждень і не потребує якогось втручання. Можна дати дитині жарознижуючий препарат, пити достатньо рідини. Якщо ж після імунізації будуть й інші нехарактерні симптоми і температура тіла більше +38°С , слід викликати лікаря.

Перед проведенням щеплення дитину необхідно проконсультувати у лікаря, щоб уникнути можливих ризиків від імунізації. Дитина має пройти медогляд перед щепленням, під час якого лікар обов’язково виміряє температуру, а також поінформує батьків щодо можливих проявів побічної дії препаратів після вакцинації.

Батьки підписують медичну документацію – інформовану згоду, в якій лікар робить відповідний запис про інформування щодо можливих проявів побічної дії та про дозвіл на проведення щеплення.

Не можна імунізувати дитину, якщо в неї застуда чи інші причини, через які вона почувається нездоровою.

Категорія: Мої файли | Додав: dnz№9
Переглядів: 201 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: