Головна » Файли » Мої файли

Консультація для педагогів ДНЗ. Канікули в дитячому садку
22.12.2015, 14:21

У 2015/2016 навчальному році загальна тривалість канікул, під час яких заняття не проводяться, складає 115 днів:

- осінні - з 26 жовтня по 30 жовтня 2015 року;

- зимові - з 1 січня по 10 січня 2016 року;

- весняні - з 21 березня по 30 березня 2016 року;

- літні - з 1 червня по 31 серпня 2016 року.

 У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.

 Хіба тільки дорослі люди потребують відпочинку? Дітям також необхідно час, коли вони можуть відірватися від вивчення алфавіту, рахунку і зануритися в рухливі ігри, ліплення і різні змагання.

Виявляється, і в дитячих садах бувають творчі, пізнавальні та розважальні канікули.

Ми всі звикли до того, що у школярів є літні канікули, під час яких можна відпочити, набратися сил і знову братися за навчання. У студентів теж є золота пора, коли літня сесія пройшла і можна присвятити весь час відпочинку і розваг. А чи є такі канікули в дитячому садку? Адже малюкам теж треба відпочивати і наповнювати маленький незміцнілий організм енергією для нових ігор і пізнання цього дивного світу. Звичайно, такі канікули є, і називаються вони по-особливому: "творчими". Так що ж відбувається в дитячому садку в цей час?

Коли бувають осінні канікули і зимові канікули, для малюків проводяться зустрічі, тематичні дні, розвиваючі ігри, командні змагання та всілякі виставки. Давайте проведемо один день в самому типовому садку під час канікул. Отже, ранок починається з зарядки. Під гаслом: "У здоровому дитині - здоровий громадянин" діти виконують вправи, але не стандартні: один присід і два плескання, а з вигадкою. Вони вчаться правильно розминати пальчики, адже багато з них скоро повинні відправитися в школу. А там необхідно володіти технікою розслаблення кистей, після довгого і стомлюючого чистописання. Після зарядки вихователі дитячого садка проводять з дітьми бесіду про спорт, про те, наскільки він важливий для хлопчиків і дівчаток. А щоб малюки їх захоплено слухали і не занудьгували, вихователі проводять конкурси і задають загадки у віршованій формі зі спортивної тематики. А в цей час музичний зал дитячого садка переобладнають у спортивний манеж.

Після обіду починаються гучні й веселі спортивні старти. Дітей ділять на команди. Дають кожній з них назву. Наприклад, "Котики", "Зайчика" або "Відважні", і хлопці беруть участь в естафетах, проявляють свої найрізноманітніші навички та вміння. Хлопчики змагаються у спритності та швидкості, а дівчатка в домоведення і в танцях. Загалом, досить цікаві канікули в дитячому садку!

Особливу увагу вихователі повинні приділяти командним змаганням. Так, в одному з стартів, діти повинні пробігти за спеціальними слідах, стискаючи в руці брязкальце, і з нею ж влізти в обруч. Після чого їм треба передати естафету (і брязкальце) іншому учаснику своєї команди. Таким чином, виявляються найшвидші і спритні малюки. Є конкурси та на кмітливість. Так, змагання "Наповни корзинку", крім швидкого бігу, вимагає прояв кмітливості. У чому його суть? Перед дитиною розкладаються різні продукти. Одні корисні для здоров'я, як, наприклад, морква або яблука, а інші ні. Завдання - на швидкість вибрати найкорисніші продукти і швидше суперника перенести їх за фінішну лінію.

Бажаємо дітям веселих канікул!

Категорія: Мої файли | Додав: dnz№9
Переглядів: 1939 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: