Головна » Файли » Мої файли

ПАМ'ЯТКА
16.11.2015, 14:35

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції особливо небезпечні тим, що дають тяжкі ускладнення, які можуть призвести до хронічних захворювань і навіть до летальних випадків. Тому, перш за все, рекомендуємо батькам забороняти відвідування навчальних та позашкільних закладів хворим дітям! Хворі повинні вчасно отримати відповідне лікування під наглядом лікаря, та постільний режим. Ця вимога стосується також педагогів, вихователів та всього обслуговуючого персоналу навчальних закладів - при найменшій підозрі на ГРВІ викликайте додому лікаря і ні в якому разі не йдіть на роботу хворими! Порушення таких простих вимог може ускладнити, насамперед, стан здоров'я захворілих та створює реальні умови для поширення грипу й інших гострих респіраторних вірусних інфекцій в організованих колективах.

Для упередження заносу та розповсюдження грипу й ГРВІ серед дітей, в навчальних закладах мають працювати санітарні пости, ‘"фільтри” з участю медперсоналу, вихователів, класних керівників, які активно будуть виявляти і не допускати до занять хворих дітей та персонал. В навчальних закладах повинна бути розгорнута санітарно-роз’яснювальна робота, з використанням для цього всіх результативних методів - проведення бесід, написання диктантів, закріплення знань шляхом проведення вікторин, конкурсів.

В закладах необхідно налагодити й підтримувати надалі оптимальний повітряно- температурний режим. На перервах застосовувати наскрізне провітрювання навчальних приміщень. Вологе прибирання навчальних, спортивних приміщень із використанням мийних засобів, має проводитись не менше 2-х разів на день, а після занять - з допомогою дезінфекційних розчинів. Перед вхідними дверми повинні бути встановлені решітки, скребачки, зволожені ганчірки для очищення взуття.

Для дотримання особистої гігієни дітей та персоналу, адміністрація закладів повинна забезпечити робочий стан всіх кранів умивальників, при необхідності - встановити додатково наливні умивальники, закупити в достатній кількості мило, бажано рідке, електро- та паперові рушники. З боку вчителів та вихователів - дотримання суворого контролю за виконанням гігієнічних навичок серед учнів та вихованців. Необхідно також стежити за тим, чи одягають діти верхній одяг, перебуваючи під час перерв на подвір'ї. Уроки з фізичного виховання, якщо дозволяють погодні умови, проводити переважно на відкритих спортивних майданчиках, фізкультхвилинки - в навчальних приміщеннях при відкритих кватирках чи фрамугах.

Не допускається в такий період зниження калорійності раціону, отже м'ясо, риба, яйця, вершкове масло, сире сало є також обов'язковими в щоденному меню.

Звертаємо Вашу увагу на організацію навчально-виховного процесу - категорично заборонено державними санітарними правилами і нормами порушувати гігієнічні вимоги до розкладу уроків збільшувати тижневі та щоденні навантаження школярів, скорочувати перерви між заняттями, замінювати уроки фізичного виховання, які загартовують дітей - на заняття природничо-математичного чи гуманітарного напрямків, використовувати для занять суботи, скорочувати тривалість канікул.

Слід дотримуватись також вимог до перевезення школярів, особливо на великі відстані. Салони автобусів повинні бути утепленими, щоденно проводитись вологе прибирання. Режим перевезень має бути таким, щоб період очікування дітьми на зупинках був скорочений до мінімального, налагоджений телефонний зв'язок. Прохання до батьків - слідкуйте за тим, щоб діти одягали теплий, сухий одяг та взуття, відповідно до погодних умов.

 

                                                       Нетішинське міськрайонне управління  

         Головного управління Держсанепідслужби

         У Хмельницькій області    

 

Категорія: Мої файли | Додав: dnz№9
Переглядів: 298 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: