Головна » Файли » Мої файли

Рекомендації щодо безпеки під час святкування новорічних свят та вимоги безпеки життєдіяльності вихованців взимку.
17.12.2015, 12:48


 

Як запобігти пожежі в місцях проведення свята Новорічної ялинки.

Під час організації та проведення заходів, пов'язаних із новорічними святами, слід, насамперед, дотримуватися однієї важливої вимоги: якщо в святі беруть участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпечені не менш, ніж двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях із горючими перекриттями.
       Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення й переконатись, що вони забезпечені необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, перевірити справність засобів зв'язку, пожежної автоматики та сигналізації.
       Не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, розміщення в проходах додаткових крісел, стільців тощо, повне вимикання під час заходів світла, застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення до програми номерів (виступів) із використанням вогневих ефектів і палінням.

Під час проведення новорічних свят:
· Ялинка встановлюється на стійкій основі, в приміщенні, яке має не менше двох самостійних виходів. ЇЇ не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації.
· Гілки повинні бути не ближче одного метра від стіни і портьєр.
· Електричну ілюмінацію повинен монтувати спеціаліст - електрик згідно з правилами обладнання електроустановок. Припустима потужність електричних лампочок - не більше 25 Вт. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вт.
· Електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Гірлянди до електромережі треба підключати за допомогою штепсельних з'єднань. Якщо ялинкове освітлення іскрить, блимають лампочки, нагріваються проводи, його необхідно відключити. Застосування свічок для освітлення ялинки не допускається.
· При влаштуванні ялинки, яка обертається, електропривод слід помістити в металевий кожух, який виключає попадання всередину сторонніх речей.
· Застосування вати, тканин для прикрашання ялинок і виготовлення карнавальних костюмів допускається після того, як вони будуть просочені вогнезахисною сумішшю. Не можна застосовувати паперові гірлянди, целулоїдні та подібні до них легкозаймисті іграшки.
· Не можна одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів.
· Всі виходи, коридори і сходи в приміщенні, де встановлена ялинка, повинні бути вільними, а двері повинні легко відкриватися.
· Місце встановлення ялинки необхідно забезпечити засобами пожежогасіння: не менш як двома вогнегасниками, двома відрами з водою, а також покривалом.
· Доступ до приміщення, де встановлено телефон, повинен бути вільним, а телефонний апарат забезпечений табличкою із зазначенням номеру виклику пожежної охорони.
Правила поведінки під час масових заходів.
· Правила поведінки під час масових святкових заходів прості, їх легко запам’ятати:
· В місцях скупчення великої кількості людей не дозволяється штовхатись, бігати, йти напереріз основної маси людей.
· Бажано триматися якнайдалі від центру натовпу, стін, дверей, скляних вітрин, металевих огорож та інших місць, де можна дістати травму.
· Найбільша небезпека в місцях скупчення великої кількості людей — масова паніка та втеча натовпу. У натовпі люди змінюються. Охоплені панікою, вони думають тільки про власний порятунок. Паніка може виникнути під час пожежі, бійки, аварії. Це може трапитись навіть при вимкненні світла. Всіма засобами боріться з панікою.
· Поведінка під час виникнення паніки.
· Не робіть різких рухів, не бігайте, не галасуйте. Головне — не дозволяйте емоціям скувати твою волю та відібрати всіляку можливість діяти розумно і цілеспрямовано. Необхідно, щоб голова була ясною.
· Звільніться від довгого шарфа, щоб уникнути задушення.
· Застебніть на одязі всі ґудзики та «блискавки», щоб ні за що у натовпі не зачепитися.
· Руки завжди тримайте вільними, зігнутими у ліктях та притиснутими до тіла.
· Не чіпляйтеся за дерева, стовпи, огорожі, щоб не зламати руки.
· Міцно тримайтеся на ногах, уникайте падіння.
· Впавши на землю, скрутіться у клубок «калачиком», ляжте на бік, закрийте руками голову та потилицю.
· Опинившись на землі, спробуйте негайно підвестися. Встаючи, підтягніть до себе руки та ноги, різко підніміться вперед та вгору.
· У натовпі захищай груди піднятими ліктями.
· Ніколи не намагайся йти проти натовпу, вибирайся з нього вздовж напрямку руху. Небезпечні: вітрини, грати, стовпи, дерева — все нерухоме.

Не можна:

· чіплятися руками за щось;
· намагатися підняти речі, що впали на землю.

Треба:

· застібнутися;
· викинути сумку, парасольку;
· руки повинні бути вільними.
Якщо натовп потяг тебе – не чини йому опору.

Правила поводження з вогнем (Святкування Нового року)

1. Сірники -  не іграшка. Невміле, необережне користування ними спричинити пожежу.

2. Не запалюй бенгальські вогні у приміщенні, особливо біля новорічних ялинок.

3. Не прикрашай ялинку легкозаймистими речовинами ( ватою ).

4. Петарди небезпечна іграшка. Якщо ти вирішив все-таки гратися ними то уважно прочитай інструкцію. Переконайся, що цей виріб має ліцензію.

5. Не можна сушити речі біля вогню, газових електричних плит, електронагрівальних приладів.

6. У лісі не розводь вогнищ, особливо в літку. Від таких вогнищ часто вигоряють величезні масиви лісу, гинуть звірі і птахи. Інколи й люди.

7. Не використовуйте вибухово-небезпечні речовини під час святкування Новорічних  та Великодніх свят (петарди, бенгальські вогні, лужні метали).

 

Категорія: Мої файли | Додав: dnz№9
Переглядів: 413 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: