Головна » Файли » Мої файли

Виховання казкою або казкове виховання.
16.02.2012, 15:52

"Через казку, гру, фантазію веде дорога до серця дитини. Казка, фантазія - це ключик, з допомогою якого можна відкрити усі витоки дитячої душі, і вони заб'ють  животворними ключами" - так писав В. Сухомлинський.

Важко уявити дитинство наших дітей без казок і улюблених дитячих книг. Адже казка входить в життя дитини з раннього віку і лишається з нею на все життя. Але найголовніше - казки потрібні не лише для розваги, але й для розвитку і навчання дитини.

  Саме з казки у дитини починається знайомство із світом людських взаємин і навколишнім світом в цілому. Через казку малюк пізнає своє місце в житті, отримує перше уявлення про добро і зло, закладаються моральні і соціальні цінності.

  Читання казок - один з найважливіших педагогічних моментів. Казка заставляє дитину плакати і сміятися, переживати і сподіватися, тобто відчувати. А людина, яка танко відчуває, сама здатна на творчість. Тому, казки потрібно не просто читати дітям, а разом з ними осмислювати прочитане, виховувати і розвивати певні якості. Для цього після кожної прочитаної казки потрібно ставити ряд питань про прочитане і разом з дитиною пробувати аналізувати казку.

  Завдання і питання до казок викликають у дітей бажання і вміння творчо мислити, аналізувати навколишній світ, вивчати себе з позицій добра, справедливості і любові. З допомогою казки у дитини розвиваються такі риси як сміливість, працьовитість, оптимізм, доброта, чесність. Казка вчить позитивним моральним якостям, але робить це без нудних настановлень, а показує, що може статися, коли людина чинить погано. Також казка сприяє розвитку зв'язного мовлення, пам'яті, мислення.

  Позитивний ефект можливий лише тоді, коли дитина зацікавлена, а для цього важливо враховувати вікові особливості та емоційний стан дитини. І тоді казка буде розвивати, виховувати, вчити, адже вона животворне джерело дитячого мислення і благородних почуттів.

Категорія: Мої файли | Додав: dnz№9
Переглядів: 1951 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: