Головна » 2020 » Березень » 17 » Консультація для батьків Як проводити час з дитиною вдома під час карантину .
Консультація для батьків Як проводити час з дитиною вдома під час карантину .

Консультація для батьків

Як проводити час з дитиною вдома під час карантину .

Яку діяльність запропонувати дошкільнику вдома?

Трудова діяльність. У дошкільників є бажання самостійно діяти з предметами зі «світу дорослих» — мити посуд, накривати на стіл, підмітати тощо. Тож малюкам неодмінно слід давати посильні трудові доручення. Для дітей це спосіб самоствердження, втілення своїх бажань і можливостей.

У старшому дошкільному віці у дітей з’являється почуття відповідальності за свою роботу, а також новий мотив діяльності — зробити та допомогти для інших. Дитина проявляє ініціативу, у неї з’являється об’єктивна самооцінка. У цей період діти навчаються працювати разом, розподіляти між собою обов’язки, домовлятися, здійснювати дії так, щоб інший міг їх успішно продовжувати.

Батьки можуть залучати дітей до побутової праці , тому що під час такої діяльності між дитиною і дорослим встановлюються стосунки реальної взаємодопомоги, координації дій, розподілу обов’язків. Зароджуючись у дошкільному віці, ці стосунки розвиваються й надалі.

Ігрова діяльність – основна діяльність ,яка забезпечує розвиток дитини. Гра завжди бажана та цікава для дитини. Вона створює позитивне емоційний настрій та бажання діяти, на якому всі психічні процеси протікають активно. Ігрова діяльність сприяє і розвитку в дитини навичок, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим.

Наприклад, у різних сюжетно-рольових іграх дитина має змогу багаторазово моделювати й закріплювати послідовність прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання (ляльки) тощо;

Зображувальна діяльність (малювання, аплікація, конструювання, моделювання). У різних видах  зображувальної діяльності формується незалежність дитини від дорослого, прагнення до пошуку адекватних засобів самовираження. Дошкільники мають змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності.

Театралізована діяльність дорослих і дітей. Організація вечірніх концертів, спектаклів, вечорів окремих дитячих письменників, казкарів, композиторів , розгляд картин, слухання музичних творів, вечори споминів про відпустку, перегляд фотоматеріалів родини… Ці заходи згуртують родину, допоможуть дітям у сприйнятті прекрасного…

.

Переглядів: 12 | Додав: dnz№9 | Рейтинг: 5.0/1