Головна » 2016 » Травень » 18 » Підсумок співпраці .
10:29
Підсумок співпраці .

І пам*ятай якої землі ти син…

Країн багато – рідний край один

М. Гуменицький

 

У наших руках найбільша з

цінностей світу – людина.

В.Сухомлинський

 

         Ці два девізи стали метою співпраці двох закладів.

Протягом цього навчального року на базі дошкільного навчального закладу №9 «Теремок» міста Славути та Славутського Центру туризму та краєзнавства працював клуб для хлопчиків (5-6 років) «Соколята».

З чого починається Батьківщина? Як відомо, з малої батьківщини… Як виростає патріот? Зрозуміло, з маленького патріота…

Формування патріота відбувається з почуття любові до рідного дому, прив*язаності до батьків, землі, на якій людина народилася, виросла та живе, відчуття гідності за приналежність до свого народу.

Усвідомлення власних почуттів до батьківщини приходить у процесі пізнання. Людина тоді стає переконаною в тому, що її почуття до батьківщини – любов, визнання, повага, відданість – коли вона ґрунтовно ознайомлена з багатющою історією  та етнографією рідного краю, його героїчними постатями, культурно-побутовими та мистецькими надбаннями, традиціями та звичаями багатонаціонального населення України.

Формування у юних громадян національної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю – процес тривалий і багатогранний.

І важко переоцінити роль клубу у системі виховної роботи в діяльності дошкільного закладу, у формуванні свідомості дошкільнят - хлопчиків, у становленні їх громадянськості.

Клуб «Соколята» специфічний тим, що він допомагає хлопчикам 5-6 років глибше пізнати рідний край, своє місто, з яким пов*язане життя їх родин, розвинути свої фізичні сили, а також готує майбутніх чоловіків до подолання труднощів, уміння виживати в поході, в лісі,

Основне завдання клубу – формування дитини як особистості, піклування про її здоровий фізичний та духовний стан, сприяння інтелектуальному, моральному розвитку хлопчиків.

    Досвід своєї роботи колективи освітніх закладів узагальнили у навчальному посібнику «Ми -  надія України». Автори Бурак Валентина, Лук*янчук Олександр, Слівіна Алла .

    Основу посібника складає програма та навчально-методичні рекомендації щодо раціонального поєднання рухової, ігрової, пізнавальної діяльності хлопчиків старшого дошкільного віку на основі застосування елементів туризму. Виховання сильного, сміливого, загартованого чоловіка, майбутнього захисника родини та держави – основне завдання матеріалів програми.

В посібнику дана система взаємозв'язаних занять, бесід, екскурсій, туристичних прогулянок, фізкультурних і пізнавальних занять, об'єднаних сюжетною лінією, що детально розкриває зміст програми впродовж всього навчального року, а також хрестоматійний матеріал для використання на заняттях клубу.

Хрестоматія включає п*ять модулів:

- ми -  патріоти,

- мій рідний край,

- як бути здоровим,

- збираємося в похід,

- у лісі та в полі – як вдома.

Художні твори, прислів*я, народні прикмети, приказки допомагають зрозуміти складні для дошкільнят поняття: що таке АТО, хто такі волонтери, що означає «держава-сусід» та інші.

Сподіваємося, що наша робота збагатить життєвий досвід наших хлопчиків, зробить їх мужніми та сильними.          

Переглядів: 316 | Додав: dnz№9 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: