Головна » 2016 » Січень » 29 » Профілактика простудних інфекцій
14:09
Профілактика простудних інфекцій

Багатьом з нас доводилося відчувати неприємний стан, т. з. сухість слизової оболонки носа. Це проявляється закладенням носа. Відзначається свербіння, печіння й виникнення корок, нерідкі носові кровотечі і головний біль. Сухість слизової оболонки ускладнює носове дихання і заважає спати. Окрім того, суха слизова оболонка погано справляється з фільтруванням частинок, що містяться в повітрі, які під час дихання потрапляють до легень.

         Зазвичай ми просто вдихаємо респіраторну інфекцію, далі хвороботворні мікроби осідають на слизовій оболонці носа і глотки і поступово проникають усередину, тому слизова оболонка повинна бути здоровою і стійкою до вірусів. Якщо в період епідемії знизити кількість вірусних і бактеріальних атак на слизову ВДШ дитини, захворюваність автоматично знизиться. Причини виникнення сухості слизової оболонки носа:

1) побічна дія медичних препаратів;

2) сухий клімат (сухе повітря в приміщеннях, що опалюються);

3) запилення повітря на деяких виробництвах – цементних, хімічних та ін.;

4) загальне захворювання людини.

         Для пом’якшення й усунення зазначених проявів можна використовувати різні методи:

1) промивання порожнини носа теплим фізрозчином чи сольовими розчинами типу «Салін». Концентрація солі в цих розчинах приблизно така сама, як і в рідинах людського організму (0,9%), і в них відсутні лікарські речовини, тому їх можна застосовувати без обмежень (зазвичай 3-4 р/д);

2) введення в порожнину носа індиферентних олій – оливкової, персикової, кунжутної тощо;

3) приймання їжі (води, соків, зеленого чаю тощо) у достатній кількості, що дозволяє краще насичувати вологою тканини зсередини;

4) підтримання необхідної вологості повітря в приміщенні;

5) звернення до лікаря при дуже сухій слизовій оболонці носа, коли виникають тріщини і кровотечі, а також, якщо є сухість не лише в слизовій оболонці рота і очей.

Переглядів: 122 | Додав: dnz№9 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: