Головна » 2017 » Березень » 3 » Шана Кобзарю.
13:14
Шана Кобзарю.

Українці, братове, усіх поколінь

Долітає до зір – ми народ, а не маса.

І немає на світі кількох Україн,

Де засіяно слово і думи Тараса.

Кожному народові Бог дав величну постать, котра була б проявом його душі, його зорею…

В українців такою постаттю є Тарас Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей, Пророк, Батько, Кобзар…

Тарас... Просторо в цьому імені. У ньому вся історія наша, все наше буття. Уявити себе без Шевченка – все одно, що без неба. Він – наш всесвіт. Нас просто не існує без нього: Шевченко – це Україна. І не знайти такого анато­мічного скальпеля, який би міг відділити одне від одного. Це … на всі часи, доки й світу.

Шевченко – явище унікальне. Він – вершинна парость родового дерева нашої нації і хранитель духу народного. Він – той, хто дивиться на людей душею…

В Україні і на всіх континентах світу Шевченкові встановлено понад тисячу двісті пам’ятників. До них приходять сотні тисяч людей, щоб віддати свою пошану Кобзареві.

Виховання шани та поваги до українського мислителя – завдання дошкільного навчального закладу. Працівники Славутської районної бібліотеки щороку організовують до шевченківських днів пізнавальні, цікаві експозиції, готують матеріали для дітей, виставки малюків, дитячої літератури.

Вихованці старшої групи дошкільного навчального закладу №9 «Теремок» разом з вихователем Світланою Тадіславівною скористалися нагодою відвідати бібліотеку та провели заняття, присвячене Т.Г.Шевченко за назвою «Вічний, як народ». Цікаво розповідала про Кобзаря працівник бібліотеки Катерина Василівна .

Діти із захопленням слухали розповідь спеціаліста бібліотечної справи. Це бінарне заняття запам’ятається дошкільникам назавжди.

 

Переглядів: 126 | Додав: dnz№9 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: