Головна » Статті » Мої статті

Природничо-дослідницька діяльність дошкільників

 

Праця в природі розглядається як один з основних методів ознайомлення дошкільників з природою. Результати численних теоретичних  та експериментальних досліджень свідчать про те, що під впливом праці розвиваються всі розумові і фізичні сили людини.

 Цінність праці в природі полягає у тому, що дитина в процесі трудової діяльності взаємодіє з реальними об’єктами природи, а це створює реальні можливості для формування реалістичних уявлень про об’єкти природи, зв’язки між ними. В процесі праці діти переконливо, наочно впевнюються у зв’язку між умовами  для рослин, тварин та їх ростом, розвитком.  Під час праці мова дітей збагачується новими для них словами, враження від діяльності спонукають  до активного обміну думками, сприяють формуванню суджень на основі аналізу, порівнянь.

Праця в природі є тією діяльністю, в процесі якої оптимально здійснюються всі завдання екологічного виховання:

  •  Формування знань про найбільш важливі залежності в природі, доступні дошкільникам,
  •  ціннісні орієнтації,
  •  бажання спілкуватися з природою,
  • засвоєння правил про природокористування і формування перших навичок, що сприяють поліпшенню навколишнього середовища.

Саме такі завдання переслідувала я коли готувалась до заняття зі своїми вихованцями, яке назвала «Цікава насінинка».

Ми з дітьми висівали насіння гороху, квасолі, пшениці, ячменю. Садили цибулю. А ще намагалися естетично оформити наші «городи на столі». Діти навчилися доглядати за рослинами, знають що потрібно для їх росту та розвитку. Діти з задоволенням поливають та доглядають за рослинами. Обов*язково використовую художнє слово: вірші, казки, оповідання.

Намагаюся якомога частіше  практично залучити своїх вихованців до посильної праці в природі та в куточку природи в групі.

Завітайте, помилуйтеся на те, що у нас вийшло!

Раджу батькам зробити те саме і вдома.

 

Конончук Л.І.,вихователь ДНЗ №9 «Теремок

 

Категорія: Мої статті | Додав: dnz№9 (30.11.2015)
Переглядів: 484 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: